2 Međusobni dueli 3
0 Žuti kartoni 0
Delegat Radoman Vučetić
Arbitri Goran Arčon, Marko Popović

Podgorica je savladala Valter poslije boljeg izvođenja penala. Viđen je veoma dobar i otvoren meč, na kojem je ekipa Valtera došla do izjednačenje pogotkom u posljednjim trenucima meča. Podgorica je bolje otvorila meč i došla je do vođstva već u petom minutu, poslije efektnog udarca Kraljevića. Valter je veoma brzo uzvratio i to u sledećem minutu, preko Osmajića, koji je poslije uigrane akcije loptu glavom sproveo u gol. Nakon toga pogotka, Podgorica je bila konkretniji rival i stvorila je nekoliko dobrih šansi, koje nije realizovala. U samom finišu poluvremena, uspjela je preko Ivanovića da postigne pogodak i ponovo dođe do vođstva. On je veoma dobro pratio akciju i jednu odbijenu loptu je poslao iza leđa golmana Milankovića, koji je prije toga veoma dobro intervenisao.U drugom poluvremenu se nastavilo sa dobrom igrom, a Valter je krenuo konkretnije i imao je nekoliko opasnih pokušaja, udarcima sa distance. Podgorica je ipak prva došla do pogotka i to majstorijom Tomovića, koji je preciznim i efektnim udarce pogodio sami ugao protivničkog gola. Nakon toga Valter je imao inicijativu ali je Podgorica iz brzih kontri bila veoma opasna i mogla je do ubjedljivije prednosti. U samom finišu meča, Valter je krenuo na sve ili ništa i na kraju je uspio prvo da smanji prednost protivnika i to poslije autogola, da bi kao što smo već pomenuli u uvodu teksta, izjednjačujući pogodak postigao bukvalno sa zvukom sirene. Golman Milanković je krenuo u napad i ubacio loptu iz auta, a na pravom mjestu je bio Boris Mijović, koji je bio brži od sirene za kraj meča. U penal seriji, Brković je ponovo bio odličan, a ovaj put je odbranio čak tri penala.Da podsetimo u predhodnom meču 1/4 finala plej ofa, Brković je odbranio dva penala ali to nije bilo dovoljno njegovoj ekipi za prolaz dalje.Rezultat poslije izvođenja penala je 3:2.